Wróć ● AKTUALNOŚCI ● XXI Pokazy z Fizyki na Politechnice Rzeszowskiej
● XXI Pokazy z Fizyki na Politechnice Rzeszowskiej PDF Drukuj Email
Środa, 05 Czerwiec 2019 22:10

24 maja 2019r uczniowie klas 6,7 i 8 Szkoły Podstawowej im. ks. B. Markiewicza w Tuligłowach mieli okazję poczuć się jak studenci zasiadając w auli Politechniki Rzeszowskiej i uczestnicząc w XXI Pokazach Doświadczeń z Fizyki.

 

Podczas pokazów zaprezentowane zostały atrakcyjne, zapierające dech w piersiach demonstracje wybranych praw i zjawisk fizycznych. Tym razem uczestnicy poznali tajniki takich dziedzin jak: mechanika, drgania i fale, zjawiska atmosferyczne i fizyka zabawek.
Pokazy zrealizowane były przez pracowników Katedry Fizyki i Inżynierii Medycznej oraz Zakładu Optyki Stosowanej Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej Politechniki Rzeszowskiej.
Pokazy od lat pozwalają przybliżyć uczniom te obszary wiedzy, ze zrozumieniem których na co dzień mają na ogół duże problemy. Dzięki pokazom z fizyki, które są prezentowane profesjonalnie, ciekawie z użyciem specjalistycznej aparatury i z nutką humoru uczniowie pogłębiają świadomość użyteczności fizyki i jej powiązań z techniką, medycyną, ekologią, życiem codziennym a przede wszystkim z postępem i rozwojem cywilizacyjnym, a także iluzją. Taka forma pogłębiania wiedzy przypadła uczniom do gustu.
Za rok na pewno chętnie wrócimy na Wydział Fizyki i Inżynierii Medycznej, aby znów pasjonaci fizyki wprowadzili nas w magię eksperymentów.

 

 

 

 

 
Wróć ● AKTUALNOŚCI ● XXI Pokazy z Fizyki na Politechnice Rzeszowskiej