Wróć ● AKTUALNOŚCI Wieczornica z okazji Narodowego Święta Niepodległości
Wieczornica z okazji Narodowego Święta Niepodległości
Niedziela, 18 Listopad 2018 07:19

11 listopada o godzinie 17.00 w świetlicy wiejskiej, przy Szkole Podstawowej w Tuligłowach, odbyła się wieczornica z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystości wzięli udział uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy.

 

Po odśpiewaniu hymnu widzowie obejrzeli montaż słowno- muzyczny „Z pieśnią na ustach, wierszem w sercu...” zaprezentowany przez uczniów kl. IV-VIII. Program artystyczny przygotowały Panie: Ewa Socha, Urszula Zagrobelna, Mirosława Pająk, Iwona Jarzębińska.

Wzruszające pieśni i wiersze patriotyczne, podkreślające waleczność narodu i głęboki patriotyzm, przeniosły wszystkich w czasy odległej i nieco bliższej historii.

 

Dopełnieniem tej niecodziennej akademii był występ zaproszonego gościa, Pani Anny Orlewicz z Rudołowiec, która zaprezentowała własnej twórczości wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej.

 

 

Na koniec uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Anna Stec, która podziękowała organizatorom i wykonawcom za zorganizowanie wyjątkowego wieczoru z ciekawą, aczkolwiek trudną historią naszego kraju.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
Wróć ● AKTUALNOŚCI Wieczornica z okazji Narodowego Święta Niepodległości